Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wschowie informuje, że planuje w miesiącu wrześniu 2022r. rozpocząć rekrutację Uczestników do projektu pn. “Aktywna integracja w Powiecie Wschowskim – III edycja”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. Realizacja projektu planowana jest od 1 września 2022 roku do 30 września 2023 roku, w partnerstwie z Fundacją Przedsiębiorczości Społecznej z siedzibą w Głogowie.
Celem projektu jest zwiększenie aktywności społecznej i zawodowej 26 mieszkańców Powiatu Wschowskiego, w tym 2 osób z niepełnosprawnościami, poprzez podniesienie umiejętności i kompetencji społecznych oraz kwalifikacji zawodowych. Uczestnikami projektu mogą być:
– osoby z niepełnosprawnościami, wychowankowie przebywający w rodzinnej pieczy zastępczej lub ją opuszczający, wychowankowie placówek opiekuńczo – wychowawczych, rodziny przeżywające trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo – wychowawczych, w tym rodziny zastępcze oraz dzieci w nich umieszczone.
Jedną z największych zalet projektu będzie dostosowanie działań do indywidualnych potrzeb i możliwości wszystkich Uczestników. Ponadto w dążeniu do realizacji założonych celów przez cały okres trwania projektu nad każdym Uczestnikiem będzie czuwał pracownik socjalny. Osoby biorące udział w projekcie będą mogły też liczyć na pomoc w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru odpowiednich form aktywizacji na każdym etapie projektu, zgodnie z ich preferencjami i oczekiwaniami. W ramach projektu planowane są różnorodne formy wsparcia, zarówno z zakresu aktywizacji społecznej, jak i również zawodowej m.in.:
– poradnictwo specjalistyczne
– warsztaty kształtujące kompetencje społeczne
– warsztaty kształtujące kompetencje opiekuńczo – wychowawcze
– zajęcia ukierunkowane na rozwój zainteresowań i aspiracji edukacyjnych
– szkolenia mające na celu wyposażenie w kompetencje i umiejętności pożądane na rynku pracy
– kursy/ szkolenia zawodowe
– wyjazdy integracyjne
– prawo jazdy kat. B, zajęcia/warsztaty z obsługi komputera i Internetu, celem przeciwdziałania wyklucz. cyfrowemu itp.
– inne zajęcia wynikające z indywidualnych potrzeb Uczestników
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do siedziby PCPR lub do kontaktu telefonicznego 65 540 17 58.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY