You are currently viewing Szukamy rodzin zastępczych

Szukamy rodzin zastępczych

Wychowywanie w rodzinie zastępczej jest ogromną szansą dla każdego dziecka, które nie ma możliwości pozostać w swojej biologicznej rodzinie. Każde dziecko marzy o posiadaniu kochającej rodziny, beztroskim dzieciństwie i szczęśliwym domu. Domy dziecka mogą zabezpieczyć dzieciom dobrą opiekę, ale nie są w stanie zapewnić im miłości rodzicielskiej. Szansą dla tych dzieci na szczęśliwe dzieciństwo jest właśnie rodzina zastępcza.

            Kandydaci na rodziców zastępczych mogą liczyć na pomoc i wsparcie ze strony Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wschowie. Nasi pracownicy udzielą wszelkich informacji o warunkach, które trzeba spełnić, żeby zostać rodziną zastępczą, a także będą wsparciem w całym procesie kwalifikacyjnym. Jednym z warunków zostania rodziną zastępczą jest odbycie szkolenia. Jeżeli zdecydujecie się Państwo zostać rodzicem zastępczym, zorganizujemy dla Was szkolenie oraz miejsce odbywania praktyki.

            Jest wiele dzieci, które potrzebują miłości i bezpiecznego domu. Każdy z nas może zmienić ich los, dając im to, co w życiu najważniejsze – miłość oraz rodzinę. Jeśli czujesz, że możesz im pomóc i chciałbyś zostać rodziną zastępczą, bądź rozważasz taką możliwość, to zapraszamy do kontaktu z nami:

            Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

67-400 Wschowa, ul. Pl. Kosynierów 1c, (III piętro) pok. 312

tel.: 65 540 89 55,

e-mail: sekretariat@pcprwschowa.pl