You are currently viewing Piknik Rodzinny z okazji obchodów 20-lecia Powiatu Wschowskiego

Piknik Rodzinny z okazji obchodów 20-lecia Powiatu Wschowskiego

W sobotę, 24 września 2022 roku w miejscowości Kamienna koło Lipinek odbył się Piknik Rodzinny dla dzieci i rodzin z pieczy zastępczej. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wschowie z okazji obchodów 20-lecia Powiatu Wschowskiego. Wszyscy uczestnicy imprezy wyśmienicie się bawili w scenerii dzikiego zachodu na Ranczo Lucky, którego właścicielami są Pani Aleksandra i Piotr, na co dzień opiekujący się sześciorgiem dzieci w zawodowej rodzinie zastępczej.

W pikniku uczestniczyły rodziny zastępcze wraz z dziećmi, wychowankowie domów dziecka oraz zaproszeni goście – Posłanka do Parlamentu Europejskiego Pani Elżbieta Rafalska, Starosta Wschowski Pan Andrzej Bielawski oraz Wicestarosta Pan Waldemar Starosta. Podczas pikniku Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Starosta Wschowski złożyli rodzinom zastępczym oraz dyrektorom placówek opiekuńczo-wychowawczych serdeczne podziękowania za trud i zaangażowanie w pracę wnoszoną na rzecz dziecka oraz profesjonalizm, wrażliwość  i wsparcie powiatu w prowadzonych działaniach w obszarze pieczy zastępczej.

Dla uczestników pikniku zorganizowano wiele ciekawych atrakcji m.in. dmuchana zjeżdżalnia, gry i zabawy z animatorami w stylu dzikiego zachodu, zumba, zaplatanie warkoczyków, robienie tatuaży,  malowanie twarzy, stoisko z grami i kolorowankami. Dzieci miały też okazję malować farbami na folii, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnie dedykowanej dla tej imprezy ramce w stylu western. Wszyscy, zarówno dorośli, jak i dzieci mogli skorzystać z oprowadzanek na koniu lub kucyku oraz zaprzyjaźnić się ze zwierzętami mieszkającymi na ranczo, takimi jak konie, owce, alpaki, kozy, czy króliki.

Całe wydarzenie odbywało się w atmosferze pięknej pogody i oprawie muzycznej przygotowanej przez DJ. Skoczne nuty zumby poderwały do tańca zarówno dzieci, jak i ich opiekunów i towarzyszyły im do zakończenia imprezy.

Dla wszystkich gości został przygotowany również poczęstunek w postaci pysznego domowego ciasta, bigosu, kiełbasek z grilla, sałatek, owoców i różnego rodzaju przekąsek m.in. popcornu, prażynek, czy waty cukrowej.

Piknik był doskonałą okazją do spotkania się, wymiany doświadczeń oraz wzajemnej integracji. Cieszymy się, że uczestnikom wydarzenia dopisywał dobry humor i świetna zabawa. Na pamiątkę z imprezy każdy z Uczestników otrzymał gadżety upamiętniające obchody 20 – lecia Powiatu.

Piknik trudno byłoby zorganizować bez wsparcia z zewnątrz. Dlatego też serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, placówkom i firmom za okazaną pomoc i wsparcie w jego organizacji, w szczególności:

–  właścicielom Ranczo Lucky za umożliwienie zorganizowania pikniku na ich terenie, a także pomoc w jego organizacji,

– Domom Dziecka w Sławie i Domowi Dziecka we Wschowie za przygotowanie smacznego jedzenia i pomoc w organizacji pikniku,

– firmom:  Balcerzak i Słomiński za ufundowanie poczęstunku w postaci kiełbasek,

– firmie Marino za ufundowanie wody,

– Spółce Jedność za ufundowanie prażynek,

– Pani Justynie Baumann za poprowadzenie zajęć tanecznych z Zumby,

– księdzu kanonikowi Jerzemu Ślusarczyk, Proboszczowi Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Sławie za udostępnienie stołów i ławek,

– policji

oraz wszystkim innym osobom, które aktywnie włączyły się w organizację pikniku i wsparły pomocą Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wschowie w jego przebiegu.

DZIĘKUJEMY!