You are currently viewing Kreatywne warsztaty tworzenia świątecznych ozdób

Kreatywne warsztaty tworzenia świątecznych ozdób

W dniu 18.12.2021r. w Zamku Królewskim we Wschowie odbyły się „Kreatywne warsztaty tworzenia świątecznych ozdób” zorganizowane przez PCPR we Wschowie dla Uczestników projektu pn. „Aktywna integracja w Powiecie Wschowskim – II edycja”. Podczas warsztatów Uczestnicy własnoręcznie przygotowali m.in. aniołki z makramy, świąteczne świeczniki, bombki oraz kartki świąteczne. Osoby biorące udział w warsztatach miały możliwość zdobienia świątecznych pierników, a dzieci malowania twarzy przez animatorów. Dla wszystkich dzieci zostały zapewnione drobne upominki, które wręczył Mikołaj.  W trakcie warsztatów zapewniono także świąteczny obiad z tradycyjnymi potrawami wigilijnymi.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wschowie od 2019 roku realizuje projekt pn. „Aktywna integracja w Powiecie Wschowskim – II edycja” w partnerstwie z firmą EMAT HRC z Wolsztyna. Do tej pory Uczestnicy projektu w ramach aktywizacji społecznej brali udział m.in. w warsztatach wyjazdowych pn. „Czas na zmiany” do Szklarskiej Poręby, w warsztatach stacjonarnych pn. „wierzę w siebie, mogę więcej”. Ponadto aktualnie Uczestnicy korzystają z indywidualnego wsparcia psychologicznego. W ramach projektu były realizowane także korepetycje dla dzieci z pieczy zastępczej, warsztaty podnoszące kompetencje osobiste i społeczne, a także kurs prawa jazdy kat.B. Celem projektu jest także aktywizacja zawodowa Uczestników poprzez spotkania z coachem, kursy i szkolenia m.in. z makijażu, stylizacji paznokci, wózków widłowych. W roku 2019 w ramach projektu został zorganizowany „Rodzinny wieczór wigilijny”, natomiast w roku 2020 ze względu na panującą pandemię warsztaty pn. „Święta w domu” w formie on-line.

Działania realizowane w ramach projektu współfinansowane są przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Oś 7 Równowaga Społeczna, Działanie 7.2 Programy aktywnej integracji realizowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie.

Więcej informacji o działaniach: https://pcprwschowa.pl/projekt-unijny-aktywna-integracja-w-powiecie-wschowskim-ii-edycja/

W roku 2022 PCPR we Wschowie planuje przystąpić do realizacji kolejnego projektu. Uczestnikami projektu mogą być osoby z niepełnosprawnościami, rodziny zastępcze oraz dzieci i młodzież z pieczy zastępczej.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do kontaktu z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie we Wschowie z siedzibą Plac Kosynierów 1c lub telefonicznie 65 540 17 58.