You are currently viewing Dzień z rodziną w Powiecie Wschowskim

Dzień z rodziną w Powiecie Wschowskim

W dniu 15 września 2018r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wschowie zorganizowało wydarzenie promujące rodzinną pieczę zastępczą pn. „Dzień z rodziną” w ramach projektu pn. „Aktywna integracja w Powiecie Wschowskim” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020

Uczestnikami wydarzenia były rodziny zastępcze wraz ze swoimi podopiecznymi i dziećmi biologicznymi. Spotkanie odbyło w Ośrodku wypoczynkowym Wratyslavia w Radzyniu. Celem organizacji wydarzenia było promowanie rodzicielstwa zastępczego oraz zwrócenie uwagi na jego istotną rolę w wychowywaniu dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą dorastać w rodzinach biologicznych.Ponadto spotkanie miało na celu integrację rodzin zastępczych oraz wymianę pomiędzy nimi doświadczeń i prawidłowych wzorców wychowawczych.

Wydarzenie zostało rozpoczęte pięknie wykonanym koncertem piosenek ze znanych i lubianych bajek. Całe spotkanie było prowadzone przez animatorów, którzy zapewnili Uczestnikom zarówno tym mniejszym, jak i starszym wiele konkursów i zabaw z nagrodami. Ponadto dzieci bez ograniczeń mogły korzystać z  wielu przygotowanych atrakcji m.in. dmuchanych zjeżdżalni, malowanie buziek, strzelania z łuku, wiązanych balonów itp. Każdy z Uczestników miał również możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia w fotobudce. Podczas wydarzenia nie zabrakło też smacznego poczęstunku.

Pogoda i dobre humory dopisały wszystkim Uczestnikom spotkania.