zmiana wielkości czcionki 

 POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE WSCHOWA                       POWRÓT DO WERSJI GRAFICZNEJ
 

  PCPR

 AKTUALNOŚCI

 RODZINY ZASTĘPCZE

 DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

 PLACÓWKI

 WTZ

 ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

 OGŁOSZENIA

 PRAWO

 LINKI

 KONTAKT


CENTRUM  INFORMACJI DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

PAŃSTWOWY FUNDUSZ REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

MINISTERSTWO PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

 

 

 

"Człowiek jest wielki nie przez to co posiada,

Lecz przez to kim jest, nie przez to co ma,

Lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

                          Jan Paweł II

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wschowie działa od 10 stycznia 2002 roku. Nasza siedziba znajduje się we Wschowie przy ul. Plac Kosynierów 1c - III piętro (budynek Starostwa Powiatowego).

Jesteśmy jednostką organizacyjną Powiatu Wschowskiego powołaną do wykonywania zadań wynikających z Ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej, a także zadań powiatu w zakresie pomocy osobom niepełnosprawnym określonych Ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
Naszym podstawowym celem jest pomoc dziecku i rodzinie, w szczególności zaś dzieciom pozbawionym częściowo lub całkowicie opieki rodziców. Działania w tym kierunku obejmują rozwijanie szeroko rozumianej opieki zastępczej w naszym powiecie. Jest to dotychczas najlepsza forma całodobowej opieki dla dzieci, które nie mogą pozostawać w rodzinie naturalnej ponieważ ich rodzicom zostały ograniczone prawa rodzicielskie przez sąd rodzinny. Mając na uwadze dobro dziecka cały czas poszukujemy kandydatów na rodziny zastępcze, czyli rodzin, które potrzebującym dzieciom zapewniłyby opiekę zastępczą. Wszystkie chętne rodziny, które chciałyby pomóc dzieciom przebywającym w domach dziecka i stworzyć im namiastkę rodziny w formie rodziny zastępczej odsyłamy do zakładki RODZINY ZASTĘPCZE a także PLACÓWKI, gdzie znajdą wiele cennych informacji. Proponujemy też zajrzeć do GALERII, w której publikujemy wyróżnione prace dzieci w zorganizowanym przez PCPR oraz Starostwo Powiatowe w 2006 roku konkursie pt. "Oto szczęśliwa rodzina". Konkurs ten miał na ceku propagować ideę rodzinnej opieki zastępczej w Powiecie Wschowskim.
Zdecydowanych na przyjęcie dzieci do swojej rodziny zapraszamy do OGŁOSZEŃ, gdzie znajdują się informacje o terminach szkoleń kandydatów na rodziny zastępcze oraz inne ważne informacje, które chcemy przekazać odwiedzającym nasza stronę. Kolejna zakładka AKTUALNOŚCI pozwoli zainteresowanym śledzić bieżące informacje z zakresu działalności naszego Centrum.

Duży zakres naszej działalności stanowi również wszechstronna pomoc osobom niepełnosprawnym. Dlatego też wychodząc na przeciw tej grupie społecznej uruchomiliśmy w 2004 roku przy naszej jednostce Centrum Informacji dla Osób Niepełnosprawnych (CION).Centrum to cieszy się dużą popularnością wśród osób niepełnosprawnych, a także ich rodzin i opiekunów, którzy mogą tu zasięgnąć wszelkich informacji, zarówno w zakresie przepisów prawnych, dofinansowań, czy też ulg i uprawnień. Szczegółowy zakres działalności można obejrzeć w zakładce CENTRUM INFORMACJI DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
   Ponadto na stronach CION znajdziecie Państwo do pobrania wszystkie wnioski jakie są wymagane przez nasze Centrum do realizacji dofinansowań za środków PFRON.

      Serdecznie zapraszam do odwiedzin naszej strony

        Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

                                      Katarzyna Ciepła - Nowak